Birçok tank üreticisi ve kullanıcısı, kazara sıvı sızıntısını önlemek için bir anti-sifon cihazı takmayı tercih eder. Buna göre, aynı üretici firma tarafından üretilen entegre valfli bir pompa veya ek bir kit seçmek daha iyidir.

Normal bir çalışma durumunda, sistem durdurulduğunda bir miktar sıvı sızıntısı meydana gelebilir. Örneğin, bir kapatma pompasına ve kötü bir şekilde yerleştirilmiş veya yere yerleştirilmiş bir dağıtım borusuna sahip bir yakıt veya dizel deposu durumu böyledir. Tank içindeki akışkanın hidrostatik basıncı sayesinde boşaltılabilir.

Bu nedenle, birçok tank üreticisi ve kullanıcısı , sıvının bu fiziksel özelliği ile etkileşime giren ve sızıntıyı önlemek için bir vakum kırıcı olarak çalışan bir anti-sifon sistemi kurmayı seçmektedir .

Herhangi bir dış yapıya gelince, anti-sifonun sisteme çok uygun olması önemlidir. Bu nedenle, PIUSI ana yakıt transfer pompalarını – potansiyel olarak patlayıcı ortamlar için – EX50 , EX100 , EX140 anti-sifon devresine entegre bir bağlantı ile donattı . Piyasada bulunan tüm anti-sifon yapıları ile uyumlu, pompa gövdesine tam entegre bir yatkınlık. Bu şekilde, sistemde bir “zayıf nokta”yı temsil edebilecek herhangi bir harici mekanizmayı pompaya eklemek gerekli değildir.

Aynı zamanda, PIUSI diğer tüm yakıt pompaları için – örneğin Panther, E80 / 120 / 140 – anti-sifon sistemlerine bağlantı için tamamen PIUSI tarafından üretilmiş ve sertifikalandırılmış özel kitler geliştirmiştir. Bu sayede kit halinde satılan pompaları ile %100 uyumlu bir yatkınlık garanti edilmektedir.

Mevcut kitler:

Müşterilerin, tank üreticilerinin ve kullanıcıların tüm gereksinimlerini karşılayan bir çözüm.