Motor yağını değiştirmenin daha verimli, daha hızlı ve daha güvenli bir yolunu mu arıyorsunuz? VACUBOX cevaptır. PIUSI hepsi bir arada sistem, basınçlı havaya ihtiyaç duymadan yağı otomatik olarak çeker.

Motor yağının değiştirilmesi, otomobiller, kamyonetler ve endüstriyel araçlar gibi araçların korunması için en önemli servis işlemlerinden biridir.

Bunun nedeni, kilometreler geçtikçe yağın bozulması, özelliklerini kaybetmesi ve motorun artık gerektiği gibi korunmaması sonucu seviyesinin düşmesidir.

İşlem genellikle atölye teknisyeni tarafından manuel olarak gerçekleştirilir. Bu basit ve anlaşılır bir iş olmasına rağmen, zaman alır ve bu şekilde yağ geri kazanım sistemleri, kullanırken bir operatörün sürekli varlığı gereklidir PIUSI KOLAY DRAINER 80 veya PIUSI Vacudariner 80 .

Ancak aynı işlemleri daha hızlı, daha güvenli ve daha otomatik olarak yapabileceğinizi biliyor muydunuz?
PIUSI VACUBOX çubuğu borusu yoluyla motordan kullanılan bir yağ elde edebilirsiniz.

Bu sefer keser kesinliği ile çalışması için gerekli olan boşaltma işlemi , ancak daha da önemlisi operatörün başka bir şey yapabilir çünkü sistem çalışırken VACUBOX yerleşik bir elektronik kartta olduğu otomatik pompa kapanır tankı vardır bir kere boşaltıldı.

VACUBOX'UN AVANTAJLARI
PIUSI VACUBOX olan tüm küçük, orta ve büyük atölyeler için özel olarak tasarlanmış , temiz ve hızlı işlemler gereklidir.

PIUSI VACUBOX ile artık araçları yerden kaldırmanıza, yağ karterini açmanıza ve yağın yerçekimi ile damlamasını beklemenize gerek yok. Diğer faaliyetler için çok fazla zaman tasarrufu.

Otomatik : depo boşaldığında sistem otomatik olarak kapanır;
Maliyet etkin : çalışma süresinin ve ilgili maliyetlerin daha iyi yönetimi için otomatik, güvenli ve hızlı;
Zaman açısından verimli : aynı anda birkaç işlemi gerçekleştirebilirsiniz;
Minimum bakım.
ÖZELLİKLER
PIUSI VACUBOX elektrikli otomatik yağ değişim sistemidir olduğunu Makine Direktifi 2006/42 / EC ile uyumlu olduğu Elektromanyetik Uyumluluk Yönetmeliği 2014/30 / AB . -10°C / +40°C arasındaki ortam sıcaklıklarında sorunsuz kullanılabilir.

Sistem şunlardan oluşur:

Bir sürekli devre elektrik pompa;
prob tutuculu bir emme hortumu (maks. 10 metre);
bir dağıtım hortumu (maks. 50 metre);
duvara monte bir destek kiti.
OPERASYON
VACUBOX aşağıdakileri aktarmak için kullanılabilir:

motor yağı;
şanzıman sıvısı;
antifriz.
Fren hidroliği veya ön cam yıkama sıvısı ile uyumlu değildir.

Emme probu, doğrudan motor yağı karterinden emmeye izin vermek için doğrudan yağ çubuğu borusuna yerleştirilir.
Problar, farklı kullanım sıcaklıklarına ve akış hızlarına (SAE 10W40 yağ) karşılık gelen farklı boyutlara sahiptir:
* Yağı gerekli sıcaklığa getirmek için normalde 10 ila 15 dakikalık motor rölanti süresi yeterlidir. Küçük problu sistemler için ısınma gereklidir.

Dahili bir pompa yağı emer ve merkezi bir tanka veya toplama cihazına (sisteme dahil değildir) iletir. Bir uyarı ışığı doğru çalışmayı gösterir ve emme işlemi tamamlandığında uyarı verir. Basınç şalteri her zaman kontrolleri emme ve basınç. Basınç 0,4 bar'ın altına düşerse, başlatma düğmesi güç kaybını gösterecek şekilde yanıp söner.