Tüm dağıtım işlemleri sırasında AdBlue®/DEF kirlenebilir. PIUSI 3D FİLTRE sayesinde sıvıdaki tüm safsızlıkları filtrelemek ve otomobil ve ticari araçların SCR sistemini korumak mümkündür. Bugün şeffaf bir kap gerçekleştirir.

Tüm PIUSI ön filtreleme ekipmanı , bir dağıtım sistemi içinde, sıvıyı içinde bulunabilecek safsızlıklardan ve mikro parçacıklardan temizlemek için faydalıdır. Bu, NOx emisyonlarını içermek üzere otomobillerde veya ticari araçlarda dağıtılması gereken AdBlue®/DEF gibi tüm yüksek değerli sıvılar için daha da önemli ve stratejiktir.

Normal bir yanma işlemi sırasında – aracınızın sirkülasyonunu sağlamak için – yanma odasında oluşan çok yüksek sıcaklık, Azotun (N) Oksijen (O) ile karışmasına neden olur. Bu nedenle, iyi bilinen ve tehlikeli Azot Monoksit (NO) oluşur - ve NOx'in (Azot Oksit) türediği. Sıcaklık düştüğünde, NO parçacıkları genellikle yeniden oluşur. Bununla birlikte, bu fenomen gerçekleşmez çünkü reaksiyon, normal bir döngü sırasında gerçekleşemeyecek kadar yavaştır. Böylece, NO parçacıkları Oksijen ile karışarak daha da tehlikeli Azot Dioksit NO2 haline gelir.

Bu kimyasal reaksiyonu kontrol altına almak için, daha modern araçlar – otomobiller ve ticari araçlar – kimyasal sıvı eklenmesini gerektiren bir SCR sistemi ile donatılmıştır: AdBlue®/DEF; Katalizöre enjekte edildiğinde su ve üre karışımı bir bileşik NOx emisyonlarını azaltır. Bu, NOx ile etkileşime girerek onu su partikülleri (H20) ve Azot (N) içinde ayrıştıran amonyak bileşeni (NH3) sayesindedir.

Bu nedenle, yakıt deposundan ayrılmış özel bir depoya doğrudan bağlı bir pompa sayesinde katalizöre enjekte edilen AdBlue®/DEF'nin mümkün olduğunca temiz ve saf olması zorunludur:

ilk olarak, katalizörün daha uzun ömürlü olmasını sağlamak ve aracı sağlıklı tutmak için ;
dahası, maksimum işlevselliği garanti etmek için.
IBC tanklarından veya varillerden yapılan tüm transfer işlemleri sırasında sıvı kristalleşebilir veya kirlilikler geliştirebilir. Bu aynı zamanda atmosferik koşullardan veya tankların bakım koşullarından da kaynaklanabilir.

Bu nedenle sisteme, akışkandaki tüm partikülleri filtreleyen ve uzaklaştırabilen yüksek performanslı bir filtre eklenmesi önemlidir.

3D FILTRE , polipropilen çıkarılabilir kartuşlu, 3 aşamalı adımlı ve ℬ 200 mikron filtreleme verimliliğine sahip yenilikçi bir filtredir . Küçük ve yuvarlak 3D FILTRE, hızlı kurulumu kolaylaştırmak ve şu anda piyasada bulunan tüm AdBlue®/DEF dispenserleri ve tüm PIUSI ekipmanları ile maksimum uyumluluğu kolaylaştırmak için 1” giriş/çıkış bağlantısına sahiptir.

Bugün, PIUSI 3D FILTRE , ne kadar safsızlığın filtrelendiğini görmenizi sağlayan ve depodaki yakıtın ne kadar kirlendiğine dair net bir görsel fikir veren, yüksek dirençli bir teknopolimer kasa ile üretilmektedir . Şeffaf kap ayrıca, kalıcı olarak bloke edilmeden önce değiştirilebilen kartuşun kendisinin çok daha doğru ve daha hızlı bakımını sağlar.

Yüksek verimlilik, PIUSI kalitesi ve güvenilirliği ile eş anlamlıdır: Burada 3650 litre boşalttıktan sonra filtrenin durumunu görebilirsiniz .

Bu görüntü, en berrak ve şeffaf sıvının bile, etkinliğini tehlikeye atabilecek safsızlıklardan mutlaka arınmış olmadığını kanıtlar. Bu nedenle, en kaliteli dağıtıma yönelik ilk adım, yüksek performanslı bir filtre seçmektir.

Bu nedenle, en kaliteli dağıtıma yönelik ilk adım, yüksek performanslı bir filtre seçmektir. Kullanılan dağıtım sistemi de aynı derecede önemlidir. Açıkçası, varillerden yapılan tüm bu manuel transfer durumlarında filtrelemeden bahsetmek işe yaramaz.

Bu arada, aktarım elektrikli ekipmanla yapılıyorsa, bir filtrenin varlığı esastır. Örneğin, PIUSI, 3D FİLTRE'yi , PIUSI SUZZARABLUE 3 BASIC , SUZZARABLUE 3 PRO , AdBlue®/DEF için EL POMPASI gibi en ünlü AdBlue®/DEF dağıtıcılarına , son teknoloji PIUSI DELPHIN PRO_X'e kadar dahil etmiştir. ve AdBlue®/DEF'nin kristalleşmesini önleyen ve asla temizlik veya servis gerektirmeyen patentli bir çıkış ucu sunan DELPHIN IBC .