PIUSI, bir çek valfin tüm avantajlarını sağlayan ve böylece tüm dezavantajları ortadan kaldıran yerleşik bir GÜVENLİK mekanizmasına sahip özel bir ayak valfi geliştirmiştir: nedir bu? Bu ne için? Neden önemli?

Genel olarak valfler, bir hidrolik sistemdeki sıvı akışını düzenlemenize izin veren bileşenlerdir . Uygulamalar ve üretimleri için kullanılan malzemeler sayısızdır. Bu nedenle, kullanım amaçlarına ve işlevlerine göre seçilebilecek çok sayıda bu bileşen vardır.

Çeşitlilik arasında, dağıtım sistemlerindeki geri dönüşsüz veya çek valf, akışın yalnızca bir yönde gerçekleşmesine izin vermek ve böylece geri akışı önlemek için normal olarak pompalara bağlı emme hortumlarına monte edilir .

İki ana nedenden dolayı özellikle yararlıdırlar:

  • bunlar pompa durduğunda sisteminin boşaltma önlemek ;
  • emiş hortumunda bir miktar sıvı tutarak, transfer başladığında sisteme bağlı akış ölçer, sadece hava/boş akışını değil , sıvının gerçek akışını da ölçebilir .
    Ancak, bu durumlarda ne olabilir?

Çek valf montajının bazı dezavantajları olabilir:

Dağıtım hortumunda bir miktar sıvı kaldığında, sıvı – sıvıların fiziksel özelliklerinden dolayı – aşırı ısınırsa (örneğin, dağıtıcı güneşli bir alana yerleştirildiğinde) basıncını arttırır çünkü içinde bulunduğu kabın sabit bir kapağı vardır. hacim (hortum). Çek valf, hortum içindeki sıvıyı durdurur ve tanka doğru (sıvının serbestçe genişleyebildiği) dilatasyona izin vermez;
transfer sırasında; valf aniden atlarsa, hortum içinde bir aşırı basınç oluşur; sözde fiziksel fenomen "su darbesi": aşırı basınç, valfin kendisinin atlamasından kaynaklanan sistemdeki basınç dalgasının serbest bırakılmamasından kaynaklanır;
kaza durumunda; sevk hortumunun durgun sıvı ile ezilmesi gibi; bu durumda çek valf nedeniyle sistemden çıkamayan akışkanın basıncının artması (ezilme nedeniyle) nedeniyle sistemin diğer bileşenlerinde hasar meydana gelebilir.
Tüm bu durumlardan kaçınmak için PIUSI , bir çek valfin tüm avantajlarını sağlayan ve böylece tüm dezavantajları ortadan kaldıran yerleşik bir GÜVENLİK mekanizmasına sahip özel bir ayak valfi geliştirmiştir : PIUSI çek valfte ikinci bir mini emniyet valfi sistemde 3,5 bara kadar tahliye yapacak şekilde kurulur, böylece aşırı ısınma, “su darbesi” veya kaza durumunda basınç artışının neden olduğu tüm etkileri ortadan kaldırır.

PIUSI GÜVENLİK VALFİ, üretim aşamasında tüm dağıtım sistemlerine kurulur. Halihazırda aktif olan bir dağıtıcıyı sabitlemek için yedek parça veya aksesuar olarak ayrıca satın alınabilir. Özellikle akışkanın doğru bir şekilde ölçülmesini sağlamak için sisteme bir akış ölçer takıldığında.

Entegre GÜVENLİK valfli PIUSI çek valf , 1” giriş/çıkış ile mevcuttur.