Elektrikli dişli pompanın bir yağ hattındaki pistonlu pompadan daha iyi olduğunu söylesek ne düşünürdünüz? PIUSI Müşteri Hizmetleri Müdürü Alberto Madella, bu uygulamalar için neden bir PIUSI VISCO FLOWMAT seçilmesi gerektiğini açıklıyor.

Bildiğiniz gibi, az çok karmaşık bir petrol hattı kurulumlarında pompa tüm işlemlerin merkezinde yer alır: viskoz sıvıları uzun borulardan hortum makaralarına ve dağıtım nozullarına pompalamak basit değildir ve yüksek performanslı bir pompa gerektirir.

Genellikle, tüm bu uygulamalarda kurulan en yaygın ekipman, hava ile çalışan bir pistonlu pompadır . Mesela PIUSI P5.5: 1 

Havayla çalışan bir pompa olarak, bir kez kurulduğunda ve güç verildiğinde, boru tesisatı tamamen basınçlandırılana kadar akışkanı sistem boyunca sürekli olarak pompalar.

Pistonlu pompa kullanmayı seçmek, hem bir hava kompresörünü çalıştırmak için elektrik gücüne hem de pompa sistemini çalıştırmak için basınçlı havaya sahip olmayı gerektirir.

Bu tür uygulamalarda elektrikli pompa kullanma olanağı sağlamak için PIUSI , ünlü dişli pompası VISCOMAT GEAR'ı bir basınç anahtarı ile donatmıştır . Bu, VISCO FLOWMAT'tır .

PIUSI VISCO FLOWMAT, 2000 CST'ye kadar yüksek viskoziteli yağların transferi için uygun bir elektrikli dişli pompadır .

Bu bir olan kendinden emişli pompa ve bir ile donatılmıştır otomatik pompa anahtarı-off özellikleri basınç anahtarı yağ basınç sensörleri başlatma ve durdurma için sinyal kontroller iki basınç sensörleri ve bir elektronik tahta, sayesinde stabilize edildiğinde elektrik motoru.